• novembris 29, 2022

Sabiedrības integrācijas projekta “Latvisku vidi stiprinot!” ietvaros 7. klašu skolēniem bija iespēja tikties ar Latvijas Nacionālā teātra aktieriem Lieni Sebri, Uldi Siliņu un Igoru Šelegovski izrādē – lekcijā “Kas ir teātris?”.

Teātra fenomenu aktieri aplūkoja gan filozofiskā, gan savas personīgās pieredzes aspektā, gan arī pragmatiski – stāstot par teātra izrādes tapšanā iesaistīto cilvēku profesijām. Skolēnu nedalītu atsaucību ieguva epizodes, kurās līdzdarbojās klases biedri. Izaicinājums un spilgts pārdzīvojums vairākiem jauniešiem bija improvizācija kopā ar profesionāļiem. Nils atzīst, ka viņu ir pārsteigusi atklāsme, ka “teātris ir interesants!”.

Atskatoties uz pieredzēto un izprasto, skolēni pēc pasākuma rakstiski atbildēja uz 3 vienkāršiem jautājumiem: kas izrādē patika, kas lika padomāt, kas pārsteidza?  Atbildes ir tik pat dažādas, cik atšķirīgi ir skolēni, kuri šobrīd atrodas savas profesionālās identitātes meklējumos. Jauniešu atzīst, ka izrādes laikā domājuši, kurā no profesijām teātrī viņi vēlētos strādāt. Liela daļa novērtējuši savu atbilstību aktiera profesijai. Dāvis domā, ka aktiera profesija varētu būt interesanta, savukārt Martins secina, ka, lai cik aizraujošs šķitis aktiera darbs, tas nav piemērots viņam. Skolēni, kas ieceļojuši no Ukrainas, Vjetnamas un citām valstīm, guva pirmo ieskatu latviešu teātra aizkulisēs.

Pirmdienu septītās klases skolēni pirmdienu aizvadīja teātra pasaules šarma apņemti. Katram aktierim izveidojās savs pielūdzēju pulks. Dažu nedalītas simpātijas piederēja Lienei Sebrei. Citi izteica atzinību Uldim Siliņam par emocionāli izteiksmīgo F. Dostojevska stāsta fragmenta lasījumu. Izrādes favorīts septīto klašu puišu un meiteņu acīs bija Igors Šegelovskis, pārsteidzot ar plastiku un uzdrīkstēšanos.

Paldies Latvijas nacionālajam teātrim par brīnišķīgo iespēju ielūkoties teātra dzīvē!

Projekts tiek finansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.