Informācija par izglītītības iespējām:

Nacionālā izglītības iespēju datu bāze NIID.LV

Par izglītības sistēmu Latvijā

VIAA Studiju ceļvedis ārvalstīs 

Ārvalstīs iegūtās izglītības dokumentu legalizācija Latvijā

Profesiju un profesionālās izglītības iespēju izpēte:

“Profesiju pasaule” – apraksti, izglītības un darba iespējas,dažādu jomu speciālistu viedokļi.

“Kas es būtu, ja būtu?!” Iepazīsti karjeras iespējas dažādās nozarēs kopā ar multimākslinieku Kašeru XTV!

Karjeras iespējas medicīnas un farmācijas nozarē:  masiera, farmaceita asistenta, reaktora operatora profesija.

Populārākās profesijas medicīnas nozarē: vecmāte, zobārstniecības māsa, zobu tehniķis, medmāsa, ārsta palīgs, biomedicīnas laborants. Studiju iespējas Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledžā un P.Stradiņa medicīnas koledžā.

Tendences zobārstniecībā un radioloģijā. Viesos RSU Sarkanā krusta medicīnas koledžā, Dr. Butkēvičas zobārstniecības praksē, LU P.Stradiņa medicīnas koledžā, Siguldas slimnīcas Radioķirurģijas centrā.

Karjera modes un skaistumkopšanas industrijā. Veikala vadītāja, pārdevēja – konsultante, personāla un komunikācijas direktore, komercdaļas speciālists “Drogas LV”; darbs Denim Dream veikalu tīklā. Estētiskās kosmetoloģijas studijas LU P.Stradiņa medicinas koledžā.

Kā kļūt par pilotu un stjuartu? Ieskats Air Baltic ikdienā.

Kā kļūt par inženieri? Studiju iespējas Rīgas Tehniskajā universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas, kā arī Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē. Darba iespējas “Schneider Electric” un “Dinex” Latvijas filiālēs.

Iespējas tehniskajās nozarēs. AS Energofirma “Jauda” elektroiekārtu ražotnē un Stokker industriālās tehnikas servisa centros. Mācību iespējas profesionālajās izglītības iestādēs: Rīgas Valsts tehnikumā un Rīgas Tehniskajā koledžā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskajā fakultātē.

Tehniskās nozares: darba un studiju iespējas. Profesijas AS “Latvijas Finieris”. Izglītības programmas Mēbeļu galdnieks, Kokizstrādājumu izgatavošana, Metālapstrāde, Mahatronika, Elektronikas tehniķis, Inženiermehānika Rīgas Tehniskajā koledžā.

Iespējas kokapstrādes nozarē. Studiju iespējas Latvijas Lauksaimniecības universitātē, ieskats SIA “Pavasars” saliekamo moduļu māju ražotnē.

Mērniecība un Automehānika. Studijas Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātē. Darbs mērņiecības uzņēmumā “A-GEO”, drona izmantošana darba procesā. Darba vidē balstīta automehāniķu apmācība SIA “Skandi Motors”.

Kā kļūt par jūrnieku? Saruna ar Latvijas Jūras administrācijas pārstāvi, ieskats Latvijas Jūras akadēmijas studiju programmās un SIA “Hanza Jūras menedžments”, kā arī SIA “LSC” darba ikdienā.

Vides, būvniecības un ūdenssaimniecības nozarē. Arhitekti, ainavu arhitekti, būvniecības resursu vadītājs, darba aizsardzības speciālists, būvdarbu vadītājs, būvlaukuma vadītājs, attīstības projektu vadītājs, pārdošanas speciālists  uzņēmumā “Bonava”. Iepazīšanās ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultāti.

Par izglītības iespējām Liepājas valsts tehnikumā. Par pavāra, tērpu izgatavošanas un stila speciālista, friziera stilista, koka izstrādājumu ražošanas tehniķa, ēku būvtehniķa, mehatronisku sistēmu tehniķa, automehāniķa profesiju.

Kā uzsākt karjeru pasaules līmeņa uzņēmumos? Ieskats “Cirkle K”, “Accenture Latvia” darbā.

Inovācijas būvniecības un izglītības nozarē. Moduļa tipu ēku būvniecība, mūsdienīgs aprīkojums izglītības iestādē. Ķekavas vidusskolas jaunā korpusa celtniecības piemērs. Karjera starptautiskajā vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmumā “Accenture Latvia”.

Kā nopelnīt jau uzreiz pēc vidusskolas? Darbs “Evolution Gaming Latvija”.

Kā kļūt par influenceri? Saruna ar Evelinu Parkeri, Latvian sisters, Roju Rodžeru, Beta Beidz, Niklāvu Mičuli.

Pieredzes stāsti un sarunas par karjeras izvēli:

Rīgas Tehniskās universitātes Karjeras centra izglītojošās filmas par karjeras veidošanu “Zaļais pipars”

Kas ir karjera? Kad sākt veidot karjeru? Kā izvēlēties profesiju? Pieprasītākās profesijas un kompetences nākotnē (2012.g.)

Kā atrast savu aicinājumu? Viedokļi par jauniešu karjeras attīstībā būtiskākajiem aspektiem. Draugiem.lv pārstāvis Jānis Palkavnieks,  Aerodium valdes priekšsēdētājs Ivars Beitāns, raidījumu un pasākumu vadītāja Baiba Sipeniece – Gavare, Latvijas un pasaules ielu vingrošanas sporta biedrības vadītājs Māris Slēziņš, uzņēmējs Valdis Kalnozols, Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs.(2013.g.)

Apstākļi, kas ietekmē karjeras izvēli un nosaka cilvēka piemērotību profesijai. Ko var darīt, mācoties skolā? Vai profesija ir visam mūžam? Pasākumu vadītājs Renārs Zeltiņš, uzņēmuma vadītāja Lolita Bemhena, DPA valdes loceklis Juris Vilders, psiholoģe un psihoterapeite Diāna Zande, viesnīcas vadītāja Linda Mūrniece, laika ziņu moderators Māris Grigalis (2014.g.)

Darba tirgū pieprasītākās profesijas un prasmes, ceļi darba pieredzes iegūšanai. Ieteikumi CV veidošanai un darba intervijai. Sociālo tīklu nozīme darba meklēšanā. Personīgās izaugsmes trenere Agata Anča, AS Latvenergo ražošanas direktors Māris Kuņickis, pavārs Mārtiņš Sirmais, “Inspired Digital” dibinātājs un vadītājs Artūrs Mednis, “Talentor Latvia” partnere un vecākā konsultante Gunita Smirnova, komiķis Jānis Skutelis (2014.g.).

Izmanto iespējas, attīsti prasmes mācību laikā. Darba devēju pieprasītāko prasmju TOP 10, brīvprātīgā darba jomas un prakses iespējas. Skandiweb HR Laura Laimīte, CVO Recruiment uzņēmumu mārketinga un komunikāciju vadītāja Baiba Kreišmane un citi pieredzes stāsti.