Comenius projekts

Comenius Projekts: Diversity- the heart of a democratic school

Comenius projekts ir starptautisks projekts, ko atbalsta Eiropas Savienība. Tas ilgst 2 gadus. Projekta ietvaros mūsu skolēniem un skolotājiem ir iespēja rast jaunus draugus un baudīt ceļojumus uz partnervalstīm. Pirmajā braucienā uz Skotiju piedalījās mūsu skolas koordinatori. Tika ieplānotas vienotas aktivitātes visiem projekta dalībniekiem diviem gadiem. Mēs sadarbojamies ar Kipru Pancyprian Gymnasium,Skotiju Shawlands Academy un Spāniju Mesa Y Lopez

Partnerattiecību mērķis:

  • Attīstīt izpratni par dažādības pozitīvo dabu skolās.

Mācību priekšmetu standartā

  • Veicināt izglītojamā harmonisku veidošanos un attīstību, sekmēt izglītojamā atbildīgu attieksmi pret sevi, ģimenē, sabiedrību, apkārtējo vidi un valsti.
  • Sekmēt atvērtību pret neierasto un vērtējošo attieksmi pret sevi, citiem, pasauli.

Šī gada martā mūsu skolas pārstāvji apmeklēs projekta noslēguma konferenci Kiprā. Mēs sadarbojamies

Pagājušajā gadā projekta ietvaros mēs Rīgā uzņēmām projekta dalībniekus no Kipras, Spānijas un Skotijas.

Nākamajā tikšanās reizē tikāmies Spānijā, Kanāriju salās.

Ja arī Tevi ir ieinteresējusi iespēja uzzināt ko jaunu par citām kultūrām un uzzināt kā jaunieši dzīvo citās valstīs nāc un piedalies Comenius projekta sanāksmēs, kāds darbiņš atradīsies vienmēr. Piedaloties šajā projektā tu iemācīsies strādāt ar citiem cilvēkiem iegūt jaunas zināšanas un arī draugus no citām Eiropas Savienības valstīm.

Ja arī Tu vēlies piedalīties šajā projektā – vērsies pie projekta koordinātores Līvijas Endriksones.

Comenius tikšanās Las Palmas (Gran Canaria)

Šī gada 3. novembrī mūsu skolas pārstāvji (2 skolēni un 2 skolotāji) devās uz Kanāriju salām lai piedalītos Comenius projekta tikšanās reizē. Mūs (skolēnus) uzņēma ģimenes, pie kurām palikām visu nedēļu no 3. – 8. novembrim. Turpceļā, protams, radās šaubas, kādi tie spāņi ir? Bet pirmajā dienā jau visas šaubas izgaisa, biju gaidījis, ka spāņu skolēni būs visai nedraudzīgi, tomēr viss bija pilnīgi pretēji- tik draudzīgus un atvērtus cilvēkus satiku pirmo reizi dzīvē. Sadzīves ziņā šķiet, ka „salinieki” mums ir priekšā- dzīvokļi ir daudz lielāki, komfortablāki. Pavadītajā nedēļā apmeklēju divus spāņu dzīvokļus un biju visai pārsteigts- dzīvokļi ir tik lieli- trīs guļamistabas, divas vannas istabas, virtuve, liela dzīvojamā istaba, balkons, un pat atsevišķa istaba veļas mazgāšanai. Kanāriju salās kā jau vietā kas ir krietni vien uz dienvidiem (pie Āfrikas krastiem) bija silts, bet par cik arī tur ir ziemas sākums, nesagaidījām +35 grādus, vidēji temperatūra bija +23 , visas dienas bija apmācies un saulīte uzspīdēja tikai nedaudz, bet, protams, kad bija jādodas prom sāka spīdēt saulīte un Atlantijas okeānā ūdens bija krietni vien siltāks…Dīvaini arī likās tas, ka salā, kura atrodas okeāna vidū viss ir tik tuksnešains, palmas un citi zaļumi auga tikai pilsētas apstādījumos. Protams, bija arī tikšanās spāņu skolā, kas notika katru rītu 9.30. Mācību stundas tāpat kā pie mums sākas 8.00 un beidzas aptuveni 13.00 vai 14.00. Skolā mēs prezentējām mūsu skolu un mūsu paveikto projekta gaitā. Arī spāņu skolēni bija mums sagatavojuši prezentācijas par savu skolu un ekskursiju, kurā uzzinājām kas un kā notiek viņu skolā.