• aprīlis 16, 2024

Šodien savu pirmo skolu akcijā “Atpakaļ skolā” apmeklēja Latvijas Ārlietu ministrijas Austrumeiropas un Centrālāzijas nodaļas padomnieks Raimonds Vingris, lai tiktos ar devīto klašu skolēniem. Aizraujošā prezentācijā Raimonds Vingris dalījās ar savu karjeras stāstu, kā arī praksē gūto pārliecību par Eiropas Savienības vērtībām un NATO drošības garantiem ikvienai dalībvalstij.

Raimonda stāstījums brīnišķīgi turpināja iepriekšējās dienas skolēnu karjeras konferences rosinātās pārdomas par nākotnes mērķiem un izvēlēm, kas šobrīd aktuālas ikvienam 9. klases skolēnam. Raimonda veiksmīgā karjera ārpolitikas jomā un darba pieredze dažādās pasaules valstīs iedrošināja skolēnus jautājumiem. Mācību stunda ar ārpolitikas eksperta piedalīšanos pagāja nemanot. Raimonds atzina, ka arī viņam atgriešanās Purvciemā, kur pagājusi bērnība, pēc 15 ārpus Latvijas pavadītiem gadiem ir bijusi interesanta pieredze. Kavējoties atmiņās viņš ar prieku izstaigāja skolu un iemūžināja telefonā deviņdesmito gadu skolēniem nozīmīgas vietas.

Akciju „Atpakaļ uz skolu” 2007. gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Latvijā akcija notiek kopš 2008. gada, to īsteno Eiropas Savienības informācijas aģentūra. Iepriekšējos gados uz skolām un universitātēm ir devušies vairāk nekā 1000 eksperti, stāstot gan par Eiropas Savienības aktualitātēm dažādās jomās, gan ļaujot izzināt daudzveidīgas profesijas un prasmes, tā iedvesmojot bērnus un jauniešus profesijas izvēlei, ļaujot plašāk iepazīt Latviju, Eiropu un pasauli.

Paldies Raimondam Vingrim par iedvesmojošo pieredzes stāstu!