• novembris 13, 2023

2023. gada 13. novembrī programmas ”Latvijas Skolas soma” ietvaros 9.b klasei notika audzināšanas tematiskā stunda sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeja tiešsaistes nodarbību “Aizliegtais 18.novembris”.

Nodarbībā skolēni uzzināja, kā Latvijas neatkarību nomanīja padomju okupācija, noskaidroja, kas ir totalitāra valsts un kā tā ietekmēja cilvēku dzīvi. Nodarbības laikā mēģināja rast atbildes uz jautājumiem: Kāpēc Padomju Latvijas varas iestādes un represīvās struktūras vajāja un arestēja cilvēkus? Kas ir nevardarbīgā pretošanās un vai tai ir jēga? Kas ir disidenti un kas viņiem deva drosmi? Kas notika ar cilvēkiem, kuri Latvijas brīvības ideju saglabāja okupācijas apstākļos?

Nodarbībā pievērsa uzmanību vērtībām – drosmei un bailēm, meliem un patiesībai Latvijā toreiz un tagad, jo nodarbības tēma nav tikai vēsture. Kopā mēģināja saprast, ko mūsdienu jaunietim nozīmē Latvijas brīvība un simboli.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar dažādiem muzeja krājuma materiāliem: patriotisku jauniešu veidotajiem uzsaukumiem, skrejlapām, žurnāliem un video liecību fragmentiem.